لطفا صبر کنید ...

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بعد از لیپوماتیک چه کنیم

رژیم غذایی :

اگر تخلیه چربی یا لیپوماتیک با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده باشد، مشکلی برای بیمار نیست و فورا می تواند به رژیم غذایی معمولی خود بر گردد. برای جلوگیری از هدر رفتن آب بدن نیز باید به مقدار کافی آب، آب میوه و یا نوشیدنی های غیر الکلی میل کند. همچنین توجه کنید که به مدت 48 ساعت قبل و بعد از جراحی باید از خوردن نوشیدنی های الکی خودداری کرد.

 

فعالیت فیزیکی :

در چند ساعت اول بعد از جراحی شما باید استراحت مطلق داشته باشید. به هیچ عنوان تا 18 ساعت رانندگی نکنید. بعد از تخلیه چربی در عصر، در صورت تمایل پیاده روی داشته باشید. در صورتی که بعد از جراحی شلی پوست در ناحیه شکم حس میکنید، از نشستن به صورت 90 درجه خودداری کنید، زیرا پوشت شل شده و چین خورده و سبب سفتی پوست زیر شکم می شود.س توصیه می شود در این مدت بیشتر دراز کشیده یا راه بروید.

 

ضعف و سرگیجه :

در صبح روز بعد از تخلیه چربی ممکن است به هنگام درآوردن لباس ها یا تغییر وضعیت از حالت نشسته به ایستاده احساس سر گیچه مختصری کنید، در این حالت شما باید سریعا در حالت نشسته یا خوابیده قرار بگیرید.

 

پوشیدن گن های ویژه تخلیه چربی :

بعد از تخلیه چربی باید برای جلوگیری از تورم از گن های ویژه ای متناسب با سایز بیمار استفاده کرد، این گن ها بلافاصله بعد از پانسمان باید استفاده شوند. استفاده از این گن ها بعد از عمل ضروری می باشد و تنها برای رفتن به حمام می توانید آن را در بیاورید. شما می توانید برای رعایت مسائل بعداشتی گن ها را شسته و پس از خشک شدن دوباره استفاده نمایید. مدت زمان استفاده از گن تنها 7 تا 10 روز بعد از انجام لیپوماتیک توصیه می شود.

 

مراقبت از زخم و حمام کردن:

بیمار باید سوراخ ها را تمیز نگه دارد، بعد از 48 ساعت از انجام لیپوماتیک شما می بایست 1 یا 2 بار در روز حمام کنید، ابتدا دست ها را بشویید، سپس پوست محل تخلیه چربی را ماساژ دهید، سپس سوراخ های کوچک را با آب و صابون شسته و با حوله تمیز خشک کنید. حال محل برش را پانسمان کنید و از پد های جاذب جدید استفاه کنید.

 

برای انجام عمل لیپوماتیک در تهران با دکتر نوایی تماس بگیرید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد. | طراحی سایت توسط گیتی پرداز Smiley face